Co nowego u Farben Lehre?
Publisher: Próbownia
Data: 2017-09-02T21:04:53+02:00
764 Wyświetleń

W kwietniu br po raz pierwszy od 14 lat doszło do zmiany personalnej w kapeli. Miejsce wieloletniego perkusisty,Adama Mikołajewskiego, zajął bardzo doświadczony i wyjątkowo kreatywny pałker - Gerard Klawe, znany, m.in. ze współpracy z takimi kapelami jak Closterkeller, Jezabel Jazz, Moskwa czy Rezerwat. 

 image
 
Na jesieni FARBEN LEHRE wyrusza w dużą trasę koncertową, która tym razem obejmie 43 miasta, w jakich pojawimy się do końca bieżącego roku. Blisko 2/3 trasy wypełnią koncerty akustyczne (m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Olsztynie, Toruniu, Kielcach, Opolu, Lublinie czy w Płocku). Z kolei elektryczniezagramy, m.in. w Bydgoszczy, Gdyni, Szczecinie czy Pile, razem z zaprzyjaźnioną formacją the Analogs.  
We wrześniu br planujemy zrealizować nowy teledysk FARBEN LEHRE, do kompozycji "Femina", w wersji akustycznej, z albumu "Trzy dekady". Realizacją zajmie się dobrze nam znana ekipa Mania Studio, a na planie pojawią się muzycy nagrywający płytę oraz gościnnie Gutek (ex Indios Bravos).
 
 

Jednocześnie intensywnie pracujemy nad nowym studyjnym krążkiem FL i możemy jasno stwierdzić, że będzie korzennie, melodyjnie, energetycznie, bojowo, z bezkompromisowym przekazem. Tym razem liczbę zaproszonych gości zamierzamy ograniczyć do absolutnego minimum i "pojechać" w gitarową jazdę bez trzymanki, bez owijania w bawełnę i bawienia się w skomplikowane łamigówki aranżacyjne. Szykuje się mocny album, który planowo wypełni 16 (!!!) kompozycji + bonus. Planujemy wejść do studia na początku przyszłych wakacji, a materiał wypuścić w eter we wrześniu 2017, nakładem Lou & Rocked Boys z Wrocławia.
 
 
Ostatnia informacja może niektórych lekko zaskoczyć, a mamy równieżą nadzieję - zadowolić. Na wiosnę 2018 roku, po 7 latach przerwy, zamierzamy powrócić do zacnej idei trasy PUNKY REGGAE live. Mamy już potwierdzony zestaw zespołów oraz plan zagrania łącznie 18 koncertów w całej Polsce. Więcej szczegółów wkrótce...