Czeski konkurs muzyczny Líheň właśnie startuje!
Publisher: Próbownia
Data: 2018-02-21T04:57:19+01:00
350 Wyświetleń

Udostępniony został formularz zgłoszeniowy do konkursu muzycznego Líheň 2018 odbywającego się u naszych południowych sąsiadó. Wypełnienie formularza jest bardzo proste, a organizatorzy są niezwykle ciekawi kto w tym roku będzie chciał wziąć udział w konkursie.

Liczba zgłoszeń do ubiegłorocznej edycji była wprost niewiarygodna i trudno będzie ją przebić. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na tylko jeden kanał nadsyłania zgłoszeń – poprzez swoją stronę internetową. Spodziewają się jednak powtórki z rozrywki, ponieważ w ciągu ostatnich tygodni byli dosłownie bombardowani zapytaniami zespołów od kiedy i gdzie można posyłać zgłoszenia.
Oto nastał ten czas – formularz zgłoszeniowy w języku czeskim i angielskim jest dostępny na stronie konkursu www.lihen.cz.


ZGŁASZAJCIE SIĘ!


Informacje o konkursie Líheň:


Líheň to międzynarodowy konkurs muzyczny odbywający się od siedemnastu lat w Czechach. Skierowany jest do młodych zespołów, które chcą wybić się na rynku muzycznym. Zespoły mogą zgłaszać się do konkursu od początku roku. Profesjonalne jury wybiera uczestników, którzy następnie biorą udział w koncertach konkursowych. Kapele przechodzą przez sito kolejnych rund żeby ostatecznie 4 najlepsze awansowały do Wielkiego Finału. W roku 2017 Wielki Finał odbył się w klubie Stolárna w Hawierzowie pod patronatem Kamila Střihavki – jednego z najlepszych rockowych głosów w Czechach. Zwycięzca oraz pozostali “medaliści” otrzymują cenne nagrody (w minionych latach były to m.in. wczasy we Włoszech dla zwycięzkiej kapeli, nagrania w studiach nagraniowych czy uczestnictwo w wielu festiwalach muzycznych). Przez 17 lat istnienia konkursu zgłosiło się do niego ponad 3000 zespołów z każdego zakątka Republiki Czeskiej, a w ostatnich 8 latach również z różnych zakątków całego świata (Polska, Austria, Słowacja, Mali, Litwa, Hiszpania, Francja). W minionym roku zgłosiła się niewiarygodna liczba 948 kapel. Zespoły z Polski już tradycyjnie zdobywają wysokie noty podczas konkursu i przechodzą aż do Wielkiego Finału – w ciągu ostatnich 5 lat aż 3 z nich wygrały!