Międzynarodowy finał Líheň 2018!
Publisher: Próbownia
Data: 2018-05-24T22:04:39+02:00
219 Wyświetleń

Międzynarodowy lub chociaż środkowoeuropejski będzie skład Wielkiego Finału największego konkursu młodych muzyków Líheň 2018, odbywającego się w Czechach. Już 2 czerwca na jednej ze scen Śląskoostrawskiego Rockfestu zagrają o zwycięstwo dwa zespoły słowackie, jeden czeski i jeden polski.

Po latach finał konkursu znów odbędzie się pod gołym niebem dzięki współpracy organizującej go agencji Viking z organizatorami znanego ostrawskiego festiwalu Śląskoostrawski Rockfest. Ostatni koncert Líheň 2018 został zaplanowany popołudniu na scenie Loděnice. „Umejscowienie finału przy Śląskoostrawskim zamku i możliwość posłuchania zespołów bez konieczności płacenia za bilet wstępu koresponduje z myślą przewodnią konkursu – zaoferować publiczności dobrze rokujące młode zespoły, za darmowym wstępem i możliwością wsparcia sceny muzycznej naszego regionu. Głównie dzięki szczodremu wsparciu miasta Hawierzów konkurs odbywa się już po raz 17., a dzięki współudziałowi województwa morawsko-śląskiego tegoroczny finał może odbyć się w naprawdę atrakcyjnym otoczeniu i przed tak wspaniałą i dużą publiką“ – mówi dyrektor konkursu Marek Slonina. Do finału dostały się cztery najlepsze kapele spośród ponad 200 zgłoszonych – HURROCKAINE z Katowic (PL), The Gang z Bratysławy (SK), HEAD2DOWN z Topolczan (SK) i Kuležák z Brna (CZ). Koncert finałowy został zaplanowany na godzinę 13, a po nim na scenie pojawią się jeszcze 3 dodatkowe zespoły żeby dać koncert w ramach festiwalu.

„Scena Loděnice jest znana z tego, że przy niej dobrą zabawę zaznają nie tylko rasowi miłośnicy rocka, ale i rodziny z dziećmi czy młodzież. Organizatorzy zaplanowali bogaty wachlarz atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzieci będą mogły wybawić się na trampolinach i na dmuchanej zjeżdżalni Titanic, dorośli zaś będą mogli wziąć udział w walce kogutów, którą sponsoruje partner festiwalu piwowar Radegast. Będzie można skorzystać również ze ściany wspinaczkowej, wypożyczalni łódek, lotu helikopterem, a także posilić się przy wielu stoiskach z jedzeniem – serdecznie zapraszają organizatorzy, przypominając, że tradycyjnie w ramach finału Líhenia będzie można również wziąć udział w konkursach dla publiczności PRIMrock. Nowością jest BusFEst, który będzie zwoził fanów festiwalu z Karwiny i Hawierzowa do Ostravy. Więcej szczegółów można znaleźć na www.lihen.cz oraz na profilu FB.