OFF Festival 2017 otwarty!
Publisher: Próbownia
Data: 2017-08-04T23:25:01+02:00
235 Wyświetleń

OFF Festival powstał w 2006 roku nie po to, by się wszystkim podobać, ale po to, by intrygować, zadawać pytania, oburzać, prowokować do dyskusji, inspirować.

 

Już nawet w tej krótkiej zapowiedzi czuć powiew świeżości, który często towarzyszy muzycznym i organizatorskim zapędom Artura Rojka. OFF Festival po raz kolejny otwiera swoje magiczne wrota na wszystkich spragnionych dobrej, angażującej muzyki.

Katowice, gdzie od 2010 roku odbywa się owo muzyczne święto, stały się mocno znaczonym punktem na muzycznej mapie kraju. Festiwale, od niezależnych, przez jazzowe po metalowe i wiele wiele innych, przyciągają tu ludzi głodnych różnorodności. OFF Festival głód taki zaspokaja, aby - parafrazując klasyka - wyjść z niego jak z uczty - ani pijanym ani spragnionym.

 

Przez lata istnienia OFF serwował nam wykwintne dania. Od specjalnej reaktywacji Lenny Valentino na jego inaugurację, przez nieodżałowane Cool Kids of Death, Tides From Nebula po tak po tak pikantne desery jak the Dillinger Escape Plan. Ciekawostką jest, że nasz "ojciec założyciel", Dawid, wystąpił w drugiej edycji, w roku 2007, towarzysząc (na trąbce) zespołowi Mietall Waluś Magazine.

 

słychać to tutaj (niestety kamera mocno Go unikała)

 

Jeśli idzie o tegoroczną odsłonę, z pewnością nie zabraknie wrażeń mzuycznych, jeśli na liście wykonawców znaleźć możemy Idles czy Batushkę. A przecież muzyka to nie jedyny kanał, jakim trafiają do nas organizatorzy. Sekcje sztuki współczesnej, kina czy literatury ubogacają mocną już feerię bodźców.

 

Program i więcej szczegółów o OFF Festival 2017 znajdziecie tutaj:

http://www.off-festival.pl

 

Historia OFF Festival Katowice to dziesiątki, setki, tysiące dowodów na to, że muzyka zmienia ludzi. A ludzie zmieniają świat. My wiemy i wy wiecie, że dziś świat tego bardzo potrzebuje.