Polacy, Czesi i Słowacy finalistami konkursu młodych zespołów Líheň 2018!
Publisher: Próbownia
Data: 2018-05-08T22:31:40+02:00
367 Wyświetleń

To będzie historyczny finał. Spotkają się w nim reprezentanci wszystkich trzech sąsiadujących krajów – Polski, Słowacji i Czech. O ile udział Polaków i Czechów nie jest niespodzianką (polskie zespoły awansują do finału regularnie od kilku lat i mają w swoim dorobku kilka zwycięstw), o tyle wart odnotowania jest udział aż dwóch reprezentantów Słowacji.

W sobotę 2. czerwca po wielu latach Wielki Finał Líhenia rozegra się znów pod gołym niebem. Organizatorzy konkursu - agencja Viking z Hawierzowa - dogadali się z organizatorami ostrawskiego festiwalu Rockfest i zaplanowali koncert finałowy na popołudnie na scenie Loděnice właśnie w ramach wspomnianego festiwalu. „Umejscowienie finału przy Śląsko-Ostrawskim zamku i możliwość posłuchania zespołów bez konieczności płacenia za bilet wstępu koresponduje z myślą przewodnią konkursu – zaoferować publiczności dobrze rokujące młode zespoły, za darmowym wstępem i możliwością wsparcia sceny muzycznej naszego regionu. Głównie dzięki szczodremu wsparciu miasta Hawierzów konkurs odbywa się już po raz 17., a dzięki współudziałowi województwa morawsko-śląskiego tegoroczny finał może odbyć się w naprawdę atrakcyjnym otoczeniu i przed tak wspaniałą i dużą publiką“ – opisuje dyrektor konkursu Marek Slonina. A kogo dokładnie posłuchamy w Wielkim Finale?

„Zwycięzcą pierwszego półfinału w połowie kwietnia został polski zespół HURROCKAINE z Katowic, dzień po nich awans uzyskała słowacka kapela The Gang. Tydzień później trzecim finalistą została kolejna grupa ze Słowacji – HEAD2DOWN, a jako ostatni do finału dostali się członkowie zespołu Kuležák z czeskiego Brna“ – opisuje Marek Slonina. Mimo, że do finału zostało jeszcze kilka tygodni, organizatorzy już pracują na pełnych obrotach.

„Kto przywykł do klubowych konkursów pod nazwą PRIMrock, ten musi poczekać aż do finału. Tam znów będzie możliwość wykazania się wiedzą i wytypowania zwycięzcy, a co za tym idzie – zdobycia atrakcyjnych nagród. Dla niecierpliwych już w przyszłym tygodniu rozpocznieny konkurs online na www.lihen.cz w zakładce Soutěže pro fans i na profilu FB. Obiecujemy bardzo ciekawe nagrody za prawidlowe odpowiedzi! Pierwsze pytanie pojawi się już w środę 9. maja. Więcej informacji o finale również można znaleźć na wyżej wymienionych stronach.