Polacy i Słowacy w Wielkim Finale!
Publisher: Próbownia
Data: 2018-04-26T23:06:41+02:00
306 Wyświetleń

Pierwszymi finalistami Líheň 2018 zostali reprezentanci Polski i Słowacji!

Koncerty półfinałowe jednego z największych konkursów młodych muzyków Líheň 2018, które odbyły się w ubiegłym tygodniu wyłoniły pierwszych szczęśliwców. Do Wielkiego Finału, który odbędzie się 2 czerwca podczas Rockfest w Ostravie awansowali HURROCKAINE z Katowic oraz The Gang z Bratysławy.

W Jazz clubie w Hawierzowie koncert dały trzy świetne kapele, z których prawdę mówiąc każda zasługiwała na miejsce w finale. Wszystkie grały w innym stylu, ale razem stworzyły tego wieczoru niepowtarzalną atmosferę. Jednak nigdy nie jest tak żeby nie mogło być jeszcze lepiej… „Pop-punkowi Goofy Cow z Ołomuńca grali mocno i energetycznie, jedynie brakujący w ich występie wokal mógł pomóc im wejść na wyższy poziom. Drugi uczestnik - No Doe z Frydlantu nad Ostrawicą – grał zróżnicowanie i interesująco, tylko miejscami nadmiernie przesiąkał nastrojem swoich kompozycji“ - opisuje członek jury Marek Slonina z ramienia organizatora konkursu, agencji Viking. Zwycięzcą tego koncertu został polski zespół HURROCKAINE z Katowic. Grali bezkompromisowo, a ich zadzior i bezpośrednie podejście w parze ze świetnym wokalem pozwoliły na pewny awans do finału. Z półfinału, który odbył się w Hard Cafe w Karwinie do finału przeszła grupa The Gang z Bratysławy, wyprzedzając polski Snowblind oraz czeski Filip Zangi & PURPUR. Również tutaj mieliśmy mieszankę stylów, ale nikomu z publiczności to nie przeszkadzało, a nawet zakończyło koncert tańcami pod sceną.

Trzeci półfinał będzie miał miejsce w czwartek wieczorem w Jazz clubie w Hawierzowie, gdzie wystąpią Mad Days (CZ), Kiwi (PL) i HEAD2DOWN (SK), a ostatní koncert półfinałowy odbędzie się w piątek w karwińskim Hard Cafe, gdzie zagrają MOONSHYE (PL), Kuležák (CZ) i PYRIT (SK). Podczas każdego z koncertów również zgromadzeni słuchacze będą mogli powalczyć o nagrody w ramach konkursu PRIMrock. „Na tygodnie poprzedzające Wielki Finał przygotowaliśmy konkursy za pośrednictwem internetu, gdzie miłośnicy Lihenia będą mogli wygrywać cenne nagrody! Pierwsze pytanie konkursowe i jego zasady ogłosimy miesiąc przed finałem – we wtorek 2 maja“ - zapraszają organizatorzy. Więcej informacji na www.lihen.cz oraz na profilu FB.